lustra akrylowe  zegary ścienne    Naklejki  Grafika 3D  Lamki LED 3D  Serwety  Lamy drewniane  Panele   foto ramki      szablony            

Z czego zrobione są grafiki ozdobne na ścianę? 0
Z czego zrobione są grafiki ozdobne na ścianę?

Dekorowanie domu czy mieszkania to przyjemność i wyzwanie jednocześnie. Lubimy, gdy przestrzeń jest odzwierciedleniem naszego smaku, gustu, a czasem także wyrazem pasji, które są ważnym elementem życia. Wybór odpowiednich dodatków, które stanowią dekoracyjną część wnętrza, bywa niełatwy, szczególnie gdy nie znamy możliwości, jakie istnieją. Świetnym elementem ozdobienia wnętrza są grafiki, które ze względu na swój wyraz artystyczny oraz materiały, z których są tworzone, pasują do każdego wnętrza. Z czego się je wytwarza?

Płyty HIPS

HIPS to tworzywo sztuczne, którego pełna nazwa to polistyren wysokoudarowy. Dzięki połączeniu polistyrenu z odpowiednim kauczukiem powstaje lekki, łatwy w formowaniu materiał, doskonale nadający się do tworzenia spektakularnych grafik. Jest on też, dzięki zawartości kauczuku, dość wytrzymały i odporny na stłuczenia. HIPS można ciąć, kleić czy formować, co ułatwia powstawanie przestrzennych wzorów, zgodnych, nawet w detalach, z projektem. Nic więc dziwnego, że materiał ten znajduje swoje zastosowanie w tworzeniu grafik ozdobnych na ściany. Może on bowiem  przybierać niemal dowolny kształt i styl.

Sklejka brzozowa

Sklejka brzozowa powstaje poprzez sprasowanie nieparzystej ilości fornirów – cienkich arkuszy drewna. Może ona mieć różną grubość, co znajduje zastosowanie w grafice, gdzie w zależności od potrzeb wykorzystuje się sklejkę o zróżnicowanej wielkości i grubości. Sklejkę można bajcować na dowolny kolor, co pozwala uzyskać grafiki, które, choć wytwarzane na drewnie, mogą nawiązywać do dowolnego stylu wnętrzarskiego, także loftowego czy minimalistycznego.

Deski

Wyjątkowo dekoracyjne i inspirujące grafiki mogą powstawać ze zwykłych desek, dzięki ich odpowiedniej obróbce. W tym celu stosuje się laser, który przenosi zaprojektowaną grafikę na drewno, co daje niezwykle ciekawe rezultaty. Zaletą tej techniki, zastosowanej na tradycyjnym materiale jest możliwość przeniesienia dowolnej grafiki na deskę. Dzięki temu możemy w dowolny sposób kształtować naszą przestrzeń i jej wyraz artystyczny, używając prostych, ekologicznych form.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl