lustra akrylowe  zegary ścienne    Naklejki  Grafika 3D  Lamki LED 3D  Serwety  Lamy drewniane  Panele   foto ramki      szablony            

Lustra w Domu 0
Lustra w Domu

Lustra

Człowiek od niepamiętnych czasów miał ochotę oglądać swoje odbicie. W dawnych czasach, zanim lustra przyjęły współczesną formę, Turcy przeglądali się w obsydianie, Egipcjanie stawiali na brąz oraz miedź a Grecy wykorzystywali w tym celu złoto. Lustra dekoracyjne, zbliżone do tych, które dziś wieszamy w naszych domach, stworzyli Rzymianie. W misternie zdobionych taflach przeglądali się królowie, nierzadko podnosząc je rangą do prawdziwych dzieł sztuki.

Również współcześnie lustra dekoracyjne na ścianę pełnią nie tylko funkcję użytkową. Są także elegancką ozdobą wnętrza i pozwalają skutecznie wpłynąć na postrzeganie przestrzeni, co ma znaczenie szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Lustro jest w stanie optycznie powiększyć wnętrze a wszystko to dzięki wpływaniu na naszą percepcję.

 

Lustro we wnętrzach – jak działa?

Lustra wnoszą do pomieszczeń całkiem nową perspektywę, korygują niewłaściwe proporcje, stanowiąc jednocześnie sprawdzony sposób na optyczne powiększenie nawet najmniejszej przestrzeni. Dodatkowo wprowadzają wnętrz większą ilość światła i nadają całości głębi, którą trudno jest osiągnąć, wykorzystując inne elementy wyposażenia. Za przykład niech posłuży nam sytuacja, kiedy lustro zawieszone pomiędzy dwoma oknami powiększa przestrzeń aż dwukrotnie. To bez wątpienia efekt, który przekonuje nawet największych sceptyków. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że lustra w mieszkaniach i domach przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową, dzięki czemu można je spotkać w praktycznie wszystkich typach pomieszczeń mieszkalnych.

 

Lustro w łazience

Łazienka to zdecydowanie pierwsze miejsce, które przychodzi nam na myśl o zamontowaniu lustra. Bez względu na kształt, wielkość oraz formę lustro w przestrzeni łazienkowej być musi. Jednak myli się ten, kto uważa, że wystarczy powiesić nad umywalką szafkę wyposażoną w lustrzane drzwiczki. Nowoczesne lustra łazienkowe mają wymiar nie tylko użytkowy, ale również kształtują przestrzeń. Ich walory warto docenić, szczególnie gdy mamy do dyspozycji niewiele metrów kwadratowych. W takiej sytuacji im większe lustro, tym lepiej. A jeśli zdecydujemy się na lustrzaną ścianę, optycznie powiększymy łazienkę nawet dwukrotnie.

 

Lustro w salonie

Lustra akrylowe to elegancki dodatek z powodzeniem zastępujący obrazy niezależnie od swojej wielkości i formy. Lustro w salonie można zarówno zawiesić na ścianie nad kanapą lub kominkiem – jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego drugiego, jak i po prostu postawić na podłodze lub zamontować na suficie. Zasadniczo ogranicza nas w tym zakresie wyłącznie posiadana wyobraźnia. Jednym, o czym musimy pamiętać, decydując się na lustro pokoju dziennym, jest to, że oprócz światła będzie ono odbijać również przedmioty znajdujące się nieopodal. To sprawia, że na jego lokalizację warto wybierać okolice ubogie w dekorację, różnorodne wzory i kolory.

 

Lustro w sypialni

Jeśli chodzi o zastosowanie luster w sypialni, to zdania na ten temat są podzielone zarówno w środowisku projektantów wnętrz, jak i samych właścicieli nieruchomości. W tym pomieszczeniu najczęściej wykorzystywane jest lustro umiejscowione w okolicach szafy lub na damskiej toaletce. Rozważając montaż lustra w przestrzeni przeznaczonej do spania, warto zwrócić uwagę na ustawienie pomieszczenia względem stron świata. Lustro w sypialni skierowanej w stronę północną będzie skutecznie odbijać promienie słoneczne, dzięki czemu optycznie powiększy przestrzeń. Nie inaczej jest we wnętrzach wyposażonych w małe okna.

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór dekoracyjnych luster akrylowych zaprojektowanych i wykonanych w naszej firmie przez grono utalentowanych fachowców. A jeśli masz własny pomysł na lustro, skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo i opowiedz o swoim projekcie. Chętnie wykonamy dla Ciebie lustra na indywidualne zamówienie. Zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl