Rekomendacje
Dekoracyjne lustro akrylowe na ścianę diament
Dekoracyjne lustro akrylowe na ścianę diament
146,00 zł 126,00 zł
szt.
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Romb
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Romb
197,00 zł
szt.
Dekoracyjne lustro akrylowe Prostokąty
Dekoracyjne lustro akrylowe Prostokąty
173,00 zł
szt.
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Kot
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Kot
119,00 zł
szt.
Dekoracyjne Lustro Akrylowe  Paski
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Paski
282,00 zł
szt.
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Trzy Koła
Dekoracyjne Lustro Akrylowe Trzy Koła
132,00 zł
szt.
Napis na ścianę Witamy w naszym domu
Napis na ścianę Witamy w naszym domu
49,00 zł
szt.

lustra zegary ścienne Grafika 3D Lamki LED 3D Serwety Lamy drewniane Panele  foto ramki

Lustra akrylowe - czym się różnią od zwykłych? 0

Lustra akrylowe - czym się różnią od zwykłych?

Lustra towarzyszą nam praktycznie od początku cywilizacji. Z kolei lustra akrylowe popularność zaczęły zdobywać dopiero w XXI wieku. Czym się od siebie różnią i jak z nich korzystać?

Lustro na przełomie wieków

Może to się wydawać nieprawdopodobne, ale w lustro patrzyliśmy niemal w tym samym czasie, w którym nauczyliśmy się rozpalać ogień i bezpiecznie go używać. Paleolit, czyli okres trwający od ok. 2,5-2,0 mln do 8 tys. lat p.n.e. dał nam nie tylko ogień, ale również pierwowzór współczesnego lustra. Współczesny człowiek używał szlifowanych kamieni. Czasy starożytne przyniosły lustrom renesans za sprawą Greków i Rzymian. Na tamtejszych dworach niezwykle popularne były lustra wykonane ze srebra, ołowiu czy brązu. Rzymianie wymyślili nawet technologię produkcję luster szklanych, jednak nie wyparła ona konkurencji i została na kilkaset lat niemal całkowicie zapomniana. Dopiero XIII wiek i hiszpańscy muzułmanie sprawili, że lustro ze szkła zaczęło zdobywać Europę.

Niezastąpione w łazience

Dziś nie wyobrażamy sobie łazienki bez zamontowanego w niej lustra. Ile kobiet dałoby radę zrobić makijaż bez spojrzenia w zwierciadło? Ilu mężczyzn ogoliłoby dokładnie twarz, gdyby musieli to robić „w ciemno”. Bez lustra nie jest możliwa poranna czy wieczorna toaleta. Świat bez luster byłby zupełnie inny. Nie tylko ciężko byłoby zadbać o własną higienę, ale również nie bylibyśmy w stanie stwierdzić, czy nowa koszulka, jaką na sobie mamy, do nas pasuje. Jednak funkcja praktyczna, jaką pełnią lustra, to jedno, ale są one również niezwykle pomocne przy wystroju wnętrz. Lustro nie tylko dobrze wygląda, ale dodatkowo doświetla pomieszczenie i optycznie je powiększa. Dlatego wiele osób, szczególnie w małych mieszkaniach, decyduje się na montaż dużych luster nie tylko w łazience.

Lustra akrylowe – nietłukące i eleganckie

Jednak czasem montaż zwykłego lustra w salonie nie jest możliwa. Może ona wynikać z braku miejsca na ścianie lub obawy, że może się ono stłuc, szczególnie, gdy mamy małe dzieci. Z drugiej strony nie każdy chce mieć w pokoju duże lustro zawieszone nad głową. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwala korzystać ze wszystkich zalet lustra oraz zapewnia bezpieczeństwo. Rozwiązaniem tym są eleganckie, nietłukące lustra akrylowe. Są one wykonane ze szkła akrylowego, znanego bardziej jako pleksiglas lub pleksi. Lustra akrylowe, jak już pewnie się domyślasz, zrobione są z innego materiału, niż lustra klasyczne. Akryl to tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest poli(metakrylan metylu). Dzięki temu, lustra akrylowe posiadają jedną szczególną zaletę – są nietłukące. Dlatego możemy bez obaw z nich korzystać jako dekoracji i tylko dekoracji. Lustro akrylowe niezbyt nadaje się jako lustro główne do przeglądania się. Jego przeznaczeniem jest upiększenie salonu czy sypialni. Szkło akrylowe jest lżejsze od szklanego, a co za tym idzie łatwe do cięcia. Wykorzystują to producenci luster akrylowych, którzy mają w swojej ofercie różne, niestandardowe wzory i kształty.

 Lustra  Akrylowe

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl