lustra akrylowe  zegary ścienne    Naklejki  Grafika 3D  Lamki LED 3D  Serwety  Lamy drewniane  Panele   foto ramki      szablony            

Gdzie można wykorzystać modele 3D z drewna? 0
Gdzie można wykorzystać modele 3D z drewna?

Drewno to materiał ponadczasowy, który od zawsze towarzyszył człowiekowi. Wykonywano z niego domy, meble, naczynia, biżuterie, dekoracje itd. Nadaje się ono również do tworzenia wydruków trójwymiarowych. Oczywiście modele drewniane wymagają odpowiedniego podejścia i pewnej wprawy ze względu na specyficzne właściwości drewna. Niemniej efekty tych działań okazują się wyjątkowe.

Drewno i nowoczesna technologia 3D

Jak już wspominaliśmy wcześniej, drewno to materiał ponadczasowy, o wszechstronnym zastosowaniu. Od zawsze towarzyszyło człowiekowi i było wykorzystywane na wiele sposobów. Technologia druku 3D jest stosunkowo nowa. Modele 3D z drewna to doskonały przykład połączenia tego, co ponadczasowe, z tym, co typowe dla nowoczesności.

Drewniane modele 3D doskonale wpisują się w panujące obecnie ekotrendy. Oczywiście nie wszystkie elementy wykonane są z “czystego” drewna, najczęściej mamy do czynienia z wyrobami drewnopochodnymi, ale i tak są one biodegradowalne, a więc znacznie przyjaźniejsze dla środowiska niż tworzywa sztuczne.

Drewno pozwala na tworzenie wyrobów o bardzo unikalnych kształtach. Ich geometria jest niezwykle oryginalna, przypomina specyficzne origami. To zdecydowanie rozszerza zakres kreatywnego wykorzystania tej nowoczesnej technologii wydruku.

Związek drewna z drukiem 3D - co może z tego wyjść?

Do czego mogą wykorzystane modele 3D z drewna? W gruncie rzeczy ich zastosowanie może być bardzo podobne co wydruków 3D z innych tworzyw, a więc np. plastiku. Najczęściej używane są do wykonywania wyjątkowych elementów ozdobnych. Specyficzne wymogi dla materiału, jakim jest drewno, ograniczają wykorzystanie go do użytku praktycznego. Technologia 3D pozwala jednak tworzyć drewniane modele w geometrii, jakiej nie dałoby się osiągnąć innymi metodami wytwórczymi. Dla rzeźbiarzy, projektantów czy designerów takie rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne i otwiera wiele nowych możliwości.

W technologii 3D powstają dizajnerskie dodatki do domu z drewna, które utrzymane są w stylu rustykalnym. Dzięki tej metodzie można precyzyjnie wykonać dokładnie taki wzór, jaki jest oczekiwany. Dzięki temu wyroby z drewna są dopracowane w najmniejszym detalu.

Do przykładów modeli 3D z drewna zaliczamy przede wszystkim różnorakie artykuły ozdobne. Dostępne są jednak nieco bardziej praktyczne wyroby, np. szkatułki z grawerem, skrzynki na alkohol, świeczniki czy podstawki pod kubki są doskonałą alternatywą dla zwykłego sprzętu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl